ERP yazılımlarıyla entegre çalışan endüstriyel otomasyon çözümleri hakkında fikir alışverişi

ERP / CRM GENEL

Mahmut Talha ORTAŞ

11.04.2021

0 Yorum

Arkadaşlar merhaba;
Öncelikle iyi pazarlar.
ERP yazılımlarıyla entegre çalışan endüstriyel otomasyon çözümleri hakkında bilgi alışverişi yapalım diyorum.

Öncelikle kafamdaki projeyi(ERPler ile PLC lerin haberleşmesi) temel olarak bilgisyar ortamında geliştirip çalıştırdım.
Lütfen sistemin basit olarak çalışma mantığını aşağıdaki linkten izleyip öyle devam edin.
Video Linki

Bu videoda her nekadar ürün olarak koliler kullanılmış olsada ben şuan halı kafesleme için kullanımını düşünüyorum.
Yani konfeksiyondan gelen halıların depo girişi için barkodu okutulduğunda barkod bilgilerine göre Sipariş,Desen,Ebat,Renk gibi özelliklere göre ayırarak kafesleme işlemi yaptrımak.
Buradaki amacım bu iş için harcanan insan kaynağını farklı birimlere aktarabilmek. ve personel hatalarını sıfırlamak.

Sorular şöyle;

1. Bu sistem halı sektöründe uygulamaya tabi tutulursa ne gibi problemler ortaya çıkabilir?
  2. Halı da veya farklı sektörlede böyle bir çözüme ihtiyaç duyuluyor mu?.
  3. Bu mantığı ürün depolama dışında ne gibi aşamalarda kullanmaya ihtiyaç olabilir?.

Yorumlarınızı bekliyorum. İyi pazarlar

Başlık Değer